Lederaften på Skibhusgården

Vang Adler Sørensen viser rundt.

18.09.2019 - 18:00 - 21:00
Sted: 
Skibhusgården Skibhusvej 388, 5000 Odense C.
Arrangør: 
Divisionsledelsen

Divisionsledelsesmøde

15.08.2019 - 19:00 - 21:30
Sted: 
Hos Andreas. Jens Juulsvej 54, 5, 5230 Odense M

Gruppeledermøde

11.05.2020 - 19:00 - 21:30
Sted: 
Stenløkkevej 42, 5450 Otterup
Arrangør: 
Divisionsledelsen

Gruppeledermøde

05.02.2020 - 19:00 - 21:30
Sted: 
Hos Camelot, Svendstrupvej 20, 5260 Odense S
Arrangør: 
Divisionsledelsen

Før Kkorpsrådsmøde/gruppeledermøde

05.11.2019 - 19:00 - 21:30
Sted: 
Beravænget 26, 5210 Odense NV
Arrangør: 
Divisionsledelsen

Gruppelderemøde

29.08.2019 - 19:00 - 21:30
Sted: 
Sortebrødrenes Hytte, Fruens Bøge Skov 8, 5250 Od. SV
Arrangør: 
Divisionsledelsen

Mini arrangement

For alle minier i divisionen.

12.09.2019 - 18:00 - 20:00
Sted: 
Stjernegruppen, Hindemosen, Sandhusvej 72, 5000 Odense C
Arrangør: 
ML Camelot og Polarstjernen

Miniledermøde

Planlægge miniarrangement hos Stjernerne.

06.08.2019 - 19:00 - 21:00
Sted: 
Camelots Hytte, Svendstupvej 20, 5260 Odense S
Arrangør: 
ML Camelot og Polarstjernen

Tempus løbet.

Løbet for trops spejdere også dem som lige er rykket op.

klokkeslet for start og slut er usikkert p.t.

Indbydelse udsendes senere.

 

13.09.2019 - 16:30 - 14.09.2019 - 16:30
Sted: 
En hemmelighed. Et sted op Fyn.
Arrangør: 
Clara Utoft Sørensen, Polarstjernen. clara.utoft@hotmail.com

Midsommerfest

Start Flakhaven.

Fest I Den Fynske Landsby med fortællinger sange og sketses.

Næsten som i gamle dage.

 

12.06.2019 - 17:30 - 20:30
Sted: 
Flakhaven / Den Fynske Landsby Sejerskovsvej 20, 5260 Od. S
Arrangør: 
Divisionsledelsen

Mikroledermøde

Planlægning af mikrodag.

21.02.2019 - 17:00 - 19:00
Sted: 
Jernalderlandsbyen, Store Klaus 40.5270 Odense N
Arrangør: 
Jesper 1. Otterup.

Fyns Blå Spejdere

Generalforsamling

07.02.2019 - 19:00 - 21:30
Sted: 
Beravænget 26, 5210 Odense NV
Arrangør: 
Kong Knud Division

Divisionsledelsesmøder

07.03.2019 - 19:30 - 22:00
Sted: 
Hos Lars, Havtornevænget 6, 5210 Odense NV

Miniledrmøde

Planlægning af Miniskæg

06.03.2019 - 19:30 - 21:30
Sted: 
Camelots Hytte, Svendstrupvej 20, 5260 Odense S
Arrangør: 
Camelot/ Rasmus Rask

Miniskæg.

Miniskæg på Hylkedam. For alle minier i Kong KNud Division

11.05.2019 - 10:00 - 12.05.2019 - 16:00
Sted: 
Hylkedam, Hylkedamvej 54, 5591 Gelsted
Arrangør: 
Miniledere

Divisionsledelsesmøde

07.03.2019 - 19:30 - 22:00
Sted: 
Havtornvænget 6, 5210 Odense NV

Mikrodag

Arrangement for alle divisionens mikroer.

07.04.2019 - 10:00 - 16:00
Sted: 
Jeernaleder Landsbyen, Odins Odense, Store Klaus 40, 5270 Odense N
Arrangør: 
Mikrogrenen Jesper 1. Otterup

Mikroledermøde

Optakt til Mikrodag

10.01.2019 - 19:30 - 21:30
Sted: 
Beravænget 26, 5210 Odense NV
Arrangør: 
Jesper og Karin.

Divisionsrådsmøde

09.04.2019 - 19:30 - 22:00
Sted: 
Højstrupvangen 1, 5200 Odense V
Arrangør: 
Divisionsledelsen

Divisionsledelsesmøde.

03.01.2019 - 19:30 - 22:00
Sted: 
Jens Juels Vej 54, 5. 5230 Odense M